צור קשר

חייגו עכשיו
052-3028391

מדוע יש צורך בחברה מקצועית לביצוע תמלול?

יש הסבורים כי כל אדם עם יכולת הקלדה ממוצעת ועם שמיעה תקינה יכול לבצע את מלאכת התמלול. בפועל, התפיסה הזו רחוקה מלהיות נכונה. תמלול הוא עסק למקצוענים בלבד, כך שמי שזקוק לשירותים בתחום חייב לפנות אל חברות שזהו תחום ההתמחות שלהן. על חשיבות הפנייה לגורמים בשדה המקצועי, יחד עם עצות מועילות להצלחת המשימה, במאמר הנוכחי.

דיוק כמילת המפתח

תמלול הוא הרבה יותר ממלאכה טכנית – זו מומחיות לכל דבר ועניין. על מנת שהמתמלל יבצע את עבודתו נאמנה נדרש ממנו, כמובן, להיות בעל יכולות הקלדה מהירות הגבוהות בהרבה מהממוצע (המשתמש הממוצע של המחשב אינו מגיע לרמות אלה). על המתמלל להיות בקיא בדקדוק בצורה מלאה, דבר שצריך לבוא לידי ביטוי בטיב התוצר הסופי שהוא מספק. כאשר כל מילה או פסיק עשויים לשנות את משמעות המלל מ-א' ועד ת', אין למעשה כל ברירה אחרת. המתמלל צריך לדעת גם לזהות את הדקויות השונות ולהכניס אותן לעיתים לתמלול עצמו. למשל, צחוק של האדם במהלך דבריו הוא גורם חשוב שעל המתמלל לציין בתמלול שהוא עורך.

כתוצאה מכל אלה, ברור מדוע תמלול הוא תהליך שמצריך תכנון מוקפד. על האדם שמבצע את התמלול להבין את הסיטואציה המתרחשת, למשל בכל הנוגע לזהות הדוברים. אם הוא מבצע תמלול הקלטות, נדרש ממנו להיות בעל שמיעה חדה שתאפשר לו להבחין בין הדוברים השונים. חברה מקצועית לא תסתפק בתמלול עצמו, בין אם נעשה בזמן אמת ובין אם בתמלול של הקלטה או של סרטון, אלא תבצע הגהות והידוק של הטקסט לפני ההגשה הסופית שלו ללקוחות. לכן, כשפונים לחברה חשוב לראות מהו תהליך העבודה, וכן לתאם מראש את כל ההיבטים שלה: לוח הזמנים, התוצרים שמקבל הלקוח וכן הלאה.

חשיבות התמלול בשדה המשפטי

שירותי תמלול נדרשים פעמים רבות בהליכים משפטיים, כך שייתכן מאד שבדיונים הנערכים בין כתלי בתי המשפט השונים יהיה מתמלל. במצב הדברים הזה, חשיבות הפנייה לחברה מקצועית הופכת למכרעת עוד יותר, כאשר חובה לבחור בחברה שהוסמכה על ידי בית המשפט לבצע תמלולים משפטיים (אישור חוות דעת מומחה). גם בכל הנוגע לשימוש בתמלולים כראייה בהליך המשפטי, דרישה מרכזית היא חוות דעת של חברה מקצועית שתעיד על כך שהתמליל ושההקלטה אותנטיים ותואמים את המקור – אחרת הראייה הופכת לבלתי קבילה, למעשה.

לפיכך, אם אתם מעוניינים להשתמש בשירותיה של חברה לצורך תמלול הקלטות משפטי, חשוב לוודא שהיא מחזיקה בכל האישורים הנדרשים לעבודתה. יש לעבור על רשימת ההתמחויות שלה ולראות שהיא כוללת תמלול לצרכים משפטיים.

לקבלת הצעת מחיר מלאו טופס זה או צרו קשר 052-3028391 , Contact@t-t-t.co.il

לקבלת הצעת מחיר מלאו טופס זה או צרו קשר 052-3028391 , Contact@t-t-t.co.il