צור קשר

חייגו עכשיו
052-3028391

הליך תמלול הקלטה קבילה לבית משפט

הקלטות נחשבות לטקטיקה קבילה בבית המשפט בהנחה שהן משמשות כראיה ומסייעות למי מן הצדדים להוכיח את טענותיו. עם זאת לא תמיד הקלטה תיחשב לקבילה וכדי להוכיח את קבילותה נטל ההוכחה מוטל על מגיש הראיה ויותר מכך, על ההקלטה לעמוד בכל הכללים הנוגעים לדבר. אם ברצונכם לוודא שתמלול ההקלטה שלכם יחשב לקביל בבית המשפט, תוכלו לעשות זאת בעזרת הטיפים הבאים.

היכרות עם החוק

החוק הנוגע לקבילותן של הקלטות קובע כי הקלטה שנעשתה ללא ידיעתם של אלו המשתתפים בה תיחשב להאזנת סתר. האזנת סתר הנה עבירה על החוק והעונש המקסימלי עבורה הוא 60 יום מעצר. עם זאת, ישנם מקרים בהם האזנת סתר כן תיחשב לחוקית, כל שכן לקבילה בבית המשפט כאשר העיקרית ביניהן היא לצורך מניעת פשע. זאת במידה ובוצעה על ידי המשטרה או על ידי גופי חקירה אחרים ובהתאם לאישורים נדרשים. כמו כ,ן הקלטה תיחשב לחוקית כאשר אחד הצדדים מודע לקיומה או במילים אחרות – על הצד המקליט להיות שותף בשיחה.

מציאת חברה שזכתה במכרזי תמלול בבתי המשפט

על מנת שהליך תמלול הקלטה יהיה קביל בבית המשפט וכמה שיותר מקצועי מומלץ לפנות אל חברה המומחית לדבר. מציאת חברה כדוגמת זו היא אינה עניין של מה בכך ויש להקדיש לכך מחשבה היות וכל טעות קטנה יכולה לפגוע במידת קבילותה של הראיה או אף לבטל אותה כליל. ההמלצה היא לפנות אל חברה שזכתה בעבר במספר מכרזים לתמלול בבתי המשפט ולו רק בגלל שזכייה במרכזים מעידה שאכן בכוחה של החברה לעמוד בתנאים הנחוצים, כי יש לה ידע קודם וניסיון בתחום ועל כן היא תגלה בקיאות בכל הנוגע לחוק ולפסיקה.

האם ההקלטה קבילה?

מלבד נוכחות בשיחה, על מגיש הראיה לעמוד בכללים נוספים אשר בלעדיהם תמלול ההקלטה לא יהיה קביל. על מגיש הראיה לוודא כי המכשיר בו עשה שימוש היה ועודנו תקין וכן עליו להיות בעל ידע קודם בנושא. כמו כן, על ההקלטה להיות נכונה ומהימנה, יש להוכיח כי לא בוצעה בה כל מניפולציה או עריכה, כי הדוברים בה מזוהים, כי הדברים שהוקלטו נאמרו מרצון וכי הפלט תואם באופן מלא לקלט המקורי.

נקודה למחשבה – יש להציג את התמליל ולא את ההקלטה

זה המקום לציין כי לא ההקלטה מוצגת בבית המשפט אלא התמליל שלה, אותו יש להציג יחד עם ההקלטה עצמה ולכן גם עליו לעמוד בכמה וכמה תנאים על מנת שייחשב לקביל. כך למעשה יש לצרף לתמליל חוות דעת מקצועית אשר מעידה על האותנטיות של מקור ההקלטה ועל מקצועיות התמלול. על התמליל יש לכלול כמה שיותר פרטים הנוגעים להקלטה, עליו להיות מדויק אחד לאחד, כלומר אין מקום לטעויות או לניחושים, אין לערוך את תוכן התמליל וכן על עמודי התמליל להיות ממוספרים.

זקוקים לתמלול הקלטות? פנו אלינו עוד היום ונשמח לספק לכם שירות מקצועי ומהיר!

לקבלת הצעת מחיר מלאו טופס זה או צרו קשר 052-3028391 , Contact@t-t-t.co.il

לקבלת הצעת מחיר מלאו טופס זה או צרו קשר 052-3028391 , Contact@t-t-t.co.il